کیت تشخیص کووید 19

کیت NicGOG-COVID 19 One Step RT-PCR تولید شرکت بیوتکنولوژی نیک ژن اوژن مستقر در مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی بیرجند می باشد. کیت برای تشخیص ویروس SARS-CoV-2 از روش استاندارد Real Time PCR بهره می برد و موفق به اخذ گواهی فروش و پروانه ساخت از سازمان تجهیزات پزشکی ایران گردید. همچنین شرکت دانش بنیان نیک ژن اوژن گواهی ایزو 13485 و گواهی تولید محصول خوب GMP (Good Manufacturing Left)را از اروپا دارا می باشد. آزمون کیت به صورت یک مرحله ای انجام می شود و کیت به صورت همزمان و در یک واکنش، 3 تارگت را شناسایی می کند که از این میان تارگتRdRp و تارگت N مربوط به ویروس بوده و تارگت سوم مربوط به ژن انسانیRNase P می باشد. تارگتRdRp و تارگت N ویروس، توالی های ژنومی محافظت شده در دو ناحیه مورد اشاره از ویروس است که هدف شناسایی واکنشPCR می باشد. همچنین آزمون کیت واجد پروب و پرایمر اختصاصی برای ژن RNase P است که بعنوان کنترل داخلی عمل می کند. تکثیر این نواحی به صورت کیفی و از طریق افزایش سیگنال فلورسانس در کانال مربوط توسط دستگاه ریل تایم پی سی ار خوانش می شود. واکنش تکثیر برای 3 تارگت، به صورت همزمان و با راندمان 100 درصد می باشد. تکثیرو خوانش سیگنال حاصل از تکثیرRdRp ، N و RNase P به ترتیب در کانال های FAM، HEX و ROX دستگاه های ریل تایم پی سی ار به انجام می رسد.

مزایای کیت:

  • دقت بالای کیت در شناسایی تمام سویه های گزارش شده از ویروس SARS-CoV-2 از جمله سویه امیکرون، آلفا، بتا، گاما ، دلتا و سایر سوش های شناسایی شده
  • کیت امکان شناسایی 3 تارگت ژنی را در یک واکنش می دهد. ارزیابی منحنی استاندارد نشان می دهد که راندمان PCR برای تارگت های ویروس 100 درصد می باشد که دقتی کم نظیر و قابل رقابت با بهترین برندهای جهانی را به کیت می دهد.
  • کیت از ویژگی بالایی برخوردار است. تنها آلودگی با سویه های ویروس SARS-CoV-2 جواب تست را مثبت خواهد کرد و آلودگی با عوامل عفونی تنفسی دیگر نظیر آنفلوانزا، پاراانفلوانزا وسایر ویروس ها و باکتری های تنفسی که در بروشور لیست شده است باعث نمی شود که جواب آزمون کیت مثبت کاذب شود.
  • کیت حساسیت بالایی دارد و قادر است مقدار کم ویروس را در بیماران در مراحل اولیه بیماری و یا با علائم خفیف شناسایی کند.
تاریخ به روز رسانی:
1400/11/23
تعداد بازدید:
251
امتیازدهی
میانگین امتیازها:2 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal